Dota 2 ‘de 38 Bin Dolara Kurye Satıldı..

Kimilerine başlıkta belirttiğim gibi oyun itemi binlerce dolara satıldı desem heralde bana bir yerleriyle gülerler 🙂 . Üslubumdan dolayı ne kadar özür dilesem de bu kelimeler anlatmak istediğimin tam karşılığı diyebilirim. Çünkü gerçekten birazdan bahsedeceğim konu insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Bazı insanlara göre oyun oynamak sadece zaman kaybıdır, bazılarına göre ise eğlence kaynağıdır. Bu iki belirttiğim kitlelerden diğeri ise oyundan hem zevk almak hem de para kazanmak için oynayan kitledir. Şimdi geçelim konumuza. 

Başlığı doğru okudunuz Dota 2 ‘de Kurye itemine tam olarak $38.000 ödendi. Reddit tarafından yapılan alışveriş portalında “An Ethereal Flames Pink War Dog” isminin verildiği kurye 1 saat içerisinde 38 bin dolara satıldı. Neden bu kadar fiyat biçiliyor bu iteme ? Birazda bundan konuşalım. Benim hiç oynamadığım ama çevremdeki arkadaşlarımın bağımlısı olduğu Dota 2 gerçekten dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan bir oyun.

An Ethereal Flames Pink War Dog kuryesi ne işe yarar ?

Aldığınız itemleri sizlere getiren bu kurye oyunun en değerli kuryesi diyebiliriz. Bu kuryeyi kullanmanız sizi Dota içerisinde popüler yapacak ve adınızı altın harflerle yazdırabileceksiniz 🙂 . Ama bunun için 38 bin doların heba edilmesi ilginç bir hikaye diyebilirim. Milyonerlerin gözlerini kırpmadan harcadıkları paralardan bir örnek bu item satım ücreti. Online oyunlarda sürekli duyduğumuz haberlerde insanlar paralarını arabalarını hatta evlerini bile yatırıyor. Bu mantığın nasıl çalıştığını gerçekten merak ediyorum.

Bu olaya tepki göstermek en doğal hakkımız bile diyemiyoruz. Zenginin malı hesabı bizde haber yaparak duyuralım 🙂 .

One thought on “Dota 2 ‘de 38 Bin Dolara Kurye Satıldı..”

  1. Yusuf Kılınc says:

    ben aldım o kuryeyi size söylemedim 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir