Düğün Davetiyesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik yolunda ilerleyen çiftleri bu yolda yapılacak birçok iş bekler. Bunlardan biri olan düğün davetiyesi ise, genelde en çok önemsenen ve dolayısıyla strese sebep olan ayrıntılardan biridir. Fakat çiftler ne istediklerini bildiği, belirli bir konsepte sahip oldukları ve önceden iyi bir planlama yaptıkları sürece; davetiye detayı düğün organizasyon planları içerisinde aslında oldukça küçük bir ayrıntı olarak kalır. Dolayısıyla davetiye bastırmadan önce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Davetli Sayısı Belirlenmeli

Düğün öncesinde davetiye işleminin sorunsuz halledilebilmesi için, öncelikle kişi sayısının belirlenmesi gerekir. Çünkü en çok zaman alan ve kafa karıştıran işlem budur. Bu yüzden çiftlerin birlikte oturup; bu en mutlu günlerinde kimleri görmek istediklerini ve ayarladıkları mekânın alabileceği kişi sayısını da göz önünde bulundurarak karar vermeleri davetiye sayısı açısından oldukça önemlidir. Bu süreçte gelin ve damat adayı mümkünse birlikte karara varmalı, diğer aile bireyleriyle strese sokan tartışmamalara girmemelidir.

Davetiye Modeli ve Rengi Belirlenmeli

Kişi sayısı belirlendikten sonra ise, düğün davetiyesi modelinin nasıl olacağına karar verilmelidir. Bunun için öncelikle önceden belirlenmiş olan düğün konsepti göz önünde bulundurulmalı, daha sonra ise düğünün yapıldığı mevsim ve kişisel zevkler göz önünde bulundurularak davetiye hazırlatılmalıdır. Hatta mümkünse matbaaya önce yalnızca bir örnek yaptırılmalı ve davetiye kesin olarak beğenildikten sonra bastırılmalıdır. Düğün davetiyesi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler http://dugunmevsimi.com adresine göz atabilirler.