Dünyanın En Sessiz Odasında Geleceğin Teknolojisi Hazırlanıyor

Dünyanın En Sessiz Odasında Geleceğin Teknolojisi Hazırlanıyor

Microsoft son teknolojiyi kullanarak dünyanın en sessiz odasını tasarladı ve hayata geçirdi. Microsoft’un tasarladığı oda o kadar sessiz ki insanlar kendi kemiklerinin seslerini duyabilir. Geleceğin en önemli elektronik cihazları ise bu odada tasarlanıyor.

Günlük hayatımızda çoğumuzun işi klavye sesi, mouse tıkı ve onlarca insanın gürültüsü arasındadır. Fakat içimizde tamamen farklı ortamlarda çalışan kişilerde var. Bunlardan birisi Munroe. Munroe’nin ofisi dünyanın en sessiz yeri diyebiliriz.

-20 Desibel İle Dünyanın En Sessiz Ortamı

Munroe’nin ofisi, Microsoft’un merkezinin de bulunduğu Washington’da inşa edildi. Bu ofiste şuan şirketin bazı ürünleri geliştiriliyor. Bu ofis 2015 yılında ise -20.6 desibel ile dünyanın en sessiz yeri olma unvanını elde etmiş.

Bu desibeli size daha iyi açıklamak için şöyle diyebiliriz. Bir insanın fısıltısı 30 desibel nefes sesi ise 10 desibeldir. Bir oda sıcaklığında hava moleküllerinin çarpışması ise -24 desibel ses çıkarır. Bir insanın duyma sınırı ise 0 desibele kadardır.

Munroe ofisi hakkında yaptığı açıklamasında, bu ofise gitmenin çok farklı bir deneyim olduğunu ve nefes alınmasa bile kalp atış sesinin ve kanın damarlardan akışının duyulduğunu belirtti.

Erotik Masaj Yağları
Kayganlaştırıcılar
Prezervatifler
Beyazlatıcı Ürün
Kadıköy Erotik Shop – Kadıköy Sex Shop

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir