E-Devlet Soyağacı Uygulaması Tekrar Devreye Girdi

E-Devlet Soyağacı Uygulaması Tekrar Devreye Girdi

Son günlerde gündemi bir hayli meşgul eden bir uygulamadan bahsedeceğiz bu yazımızda. 1840’lı yıllara kadar uzanan ve insanların öğrendiği zaman bir çoğunun şoka uğradığı ve dalga konusu haline gelen soyağacı uygulaması tekrar devreye girdi. Bundan 1 hafta önce E-devlet üzerinden sisteme açılan soyağacı uygulaması yoğun talepten dolayı diğer hizmetleri aksattığı için askıya alınmıştı. Dün itibariyle tekrar sisteme giren soyağacı uygulaması ile artık insanlar köklerinin nereden geldiğini öğrenebilecek. Bulundukları şehirlerde yerli mi oldukları yoksa başka bir şehirden göçle gelip gelmedikleri bu uygulama sayesinde kolaylıkla öğrenilebilecek.

Bu defa farklı bir şekilde sisteme dahil olan uygulama yine E-devlet üzerinden öğrenilebiliyor fakat bu defa siz siteye girip istemde bulunuyosunuz belgeniz hazır olduğu zaman kayıtlı cep telefonunuza ve e-posta adresinize belgenizin hazır olduğu mesajı geliyor. Daha sonrasında e-devlette bu uygulamaya girerek soyağacınızı öğrenebiliyorsunuz.

İnsanları farklı bir heyecana sokan bu uygulama bakalım insanlar üzerinde nasıl bir etki oluşturacak. Çok yakında komik ve ilginç haberler duyarız gibi geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir