Edge, Chrome’a Fark Atacak

Edge, Chrome’a Fark Atacak

İnternet dünyasının her geçen gün farklı bir yeniliğe girmesi, Microsoft’u da harekete geçirmişe benziyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan edge, kullanıcı kitlesini arttırmak ve yeni kullanıcılara ulaşmak için farklı bir reklam tekniği kullanmış. Bing ya da mobil cihazlarda aramalarda Mozilla, Explorer ve Chrome kelimeler içerdiğinde üstte siyah bir şerit üzerinde değişik bir reklam tipi görülüyor.

“Chrome’u bırak Edge’e gel!” şeklinde çıkan reklamın amacı kullanıcı kitlesini arttırmak olarak belirtiliyor. Kullanımını incelediğimiz web tarayıcı, hızlı ve gayet kullanışlı görünüyor. Ancak bununla birlikte Chrome’nin de yakın zamanda güncelleme yapması, aradaki yarışın daha da kızışacağını gösteriyor. Her hâlükârda kullanıcı için hangisi faydalı ise elbette onu kullanacaktır. Ama tahminimce Edge çok fazla tutulmaz ya da zaman alacaktır.

İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı alışık olmadıkları web tarayıcılarını kullanmazlar. Edge’nin yeni olması da belki bu anlamda biraz kullanıcı kitlesinde düşüşün yaşanmasına neden olacak. Ancak yine de kesin bir şey söylemek için henüz erken. Belki de alışık olduğumuz chorme, mozilla, yandex ve Explorer’den daha hızlı olacak.

 

One thought on “Edge, Chrome’a Fark Atacak”

  1. Mustafa says:

    Evet edge yeni bir duzenleme ile cok daha guzel olmus.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir