Eğitimde İnternetin Rolü

Eğitim

Umudun en büyüğü bu günün çocuklarıdır. Ancak çocuklarımızın ileriki dönemlerde gerçekten işe yarayan bir nesil olması için eğitim en büyük şarttır. Eğitim konusunda eskiden çok fazla bilgi elde etmek kolay değildir. Dershanelerde ya da okullardan öğretilenler dışında eğitim almak çok zordu. Aranan konuyu kütüphanelerde bulmak da çok zordu. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte internet dünyasının yaygınlaşması eğitim adına da kolaylık sağladı.

Eğitim konularında istediğiniz bilgiye çok kolay ulaşabilirsiniz. İnternet dünyasında aranan bütün eğitim konularını çok rahatlıkla bulup, çocuklarınıza sunabilirsiniz. Belki de daha iyi bir şekilde ilgilenirseniz, okullarda veya dershanelerde alamayacakları eğitimi internet dünyasında bulabilirsiniz. Ancak bunun için de programlı eğitim gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.

2 thoughts on “Eğitimde İnternetin Rolü”

  1. TÜRK EDEBİYATI OKULU says:

    Söylediklerinize kısmen katılıyorum Katılmadığım taraf ise şu: Birçok internet sitesi var ki bilgi vereyim derken Türkçe konusunda gereken titizliği göstermiyorlar. Dilimizi doğru kullanan sitelere velilerin yönlendirilmesi lazım. Yoksa sadece ziyaretçi çekmek amacıyla bozuk bir Türkçe ile konu anlatan sitelere değil.
    Teşekkürler..

    1. ayktcnl13 says:

      Evet velilerin yönlendirmesi gerekiyor. Dediğiniz gibi çoğu site ziyaretçi çekmek için baştan savma bilgi veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir