Eğlenceli Oyunlar Oyna

Yarış oyunları oynayan bir çok arkadaşım var. Özellikle, bu tarz oyunları flash oyun olarak oynuyorlar. Hem daha kısa sürede yüklemesi hem bilgisayarın çok fazla özelliğinin olması hem de kısa zamanda eğlenmek isteyenler için vazgeçilmez bir seçenek olduğu için, flash oyunları daha çok tercih ediyorlar. Örneğin, futbol oyunları denince akla FIFA veya PES gelebilir. Ama flash oyun oynarken aldığınız zevk aynı mı? Elbette değil. İki türde de hem farklı heyecanlar yaşıyorsunuz hem de farklı zevkler alıyorsunuz. Bu yüzden, bu tarz oyunları oynamak ayrı bir keyifli. Keza, savaş oyunları olarak Call Of Duty oynaması oldukça keyifli. Ancak, flash oyun olan savaş oyunları da kendisine göre keyifli olabiliyor. Bu yüzden, kendine has eğlence zevki ve özellikleri olması nedeniyle flash oyunlar sıklıkla tercih edilmekte.

Flash oyun barındıran bir çok siteyi incelediğimizde, karşımıza bir çok site geldiğini göreceksiniz. Fakat, bu sitelerin hepsi neredeyse birbirine aynı. İsimleri farklı da olsa, bünyelerinde barındırdıkları oyunlar hep aynı. Örneğin, futbol oyunları arattığınızda farklı sitelere girin, aynı oyunları farklı isimlerde göreceksiniz. Veyahut, savaş oyunları olarak bir arama yapın. Yine aynı şekilde, farklı isimlerde aynı oyunları göreceksiniz. Yarış oyunları seviyorsanız onu da aratın. Sonuç yine hüsran olacak. Çünkü, bir çok site aynı oyunları farklı isimlerle kullanmakta ve bizlere sunmakta. Tüm bu sitelerden farklı bir site arayışı içine girdiğimde Oyunyolu.net adlı flash oyun sitesini keşfettim. Siteye girdiğinizde, sitenin diğer flash oyun sitelerinden çok farklı olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Farklı olmasının nedenleri elbette var. Örneğin, sitenin tasarımı çok berrak. Yani, hiçbir şekilde sizi yoracak öğeler bulunmamakta. Reklamlar gözünüze sokulmuyor. Bu yüzden, benden büyük bir artı aldığını söyleyebilirim. Keza, oyunların kaliteli olması ve özenle seçilmesi yine benden artı aldı ve daha önce oynadığım flash oyun sitelerini listemden kaldırıp, Oyunyolu adlı flash oyun sitesini listemin ilk sırasına aldım. Artık hem savaş oyunları bölümünü hem de yarış oyunları bölümünü sıklıkla oynuyorum. Arada, futbol oyunlarını da göz atmıyor değilim hani.

Böyle kaliteli oyun siteleri çok zor bulunuyor. Bu yüzden, bu tür siteleri ziyaretçi bazında desteklemek gerektiğini düşünüyor ve ona uygun olarak, sitedeki oyunları diğer arkadaşlarımızla paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, böyle siteler destek aldıkça kaliteli işlere imza atacak ve daha iyi oyunları bize sunmak için çabalayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir