Elektrikli Jaguar Görücüye Çıktı

Elektrikli Jaguar Görücüye Çıktı

Elektrikli araç üretimine gün geçtikçe gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmelere Jaguar başka bir boyut getireceğe benziyor.

Otomobil devlerinden Jaguar tarafından tasarlanan Jaguar I-pace Concept amaçlı elektrikli otomobil aynı anda Londra ve Los Angeles’da görücüye çıktı. I-pace’in satışa sunulmasının ise 2018 sonlarını bulacağı düşünülüyor.

Jaguar’ın I-pace hakkında yaptığı açıklamaya göre araç, firmanın bu zamana kadar ürettiği araçlar içerisinde aracın kendisi ve konsept model arasında en az farka sahip olan araç olacak. Aynı zamanda araç tek bir şarjda 500 KM yol gidebilecek kapasitede olacak. Aracın tek bir şarj ile gittiği KM şuan piyasadaki araçlara kıyasla oldukça iyi diyebiliriz. Bunların yanı sıra araç çok hızlı şarj olabilecek. Ortalama 90 dakikada aracınızı % 80 şarj edebileceksiniz.

Jaguar I-pace 400 beygir gücünde olacak ve saatte 96.5 KM’yi sadece 4 saniyede alacak. Aracın içi de oldukça teknolojik ve konforlu olacak diyebiliriz. Aracın içerisinde tam 3 dijital ekran olacak ve bu ekranlar HD çözünürlükte 12 inç boyutlarında olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir