En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları

En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları

Önce geçmişten günümüze kullanılan tarayıcıları belirterek işe başlayalım.1995 İnternet Explorer.1996 opera,2002,safari 203,2008 Google Chorme ve 2012 yılı ile bilişim dünyasında adını duyuran Yandex Browser.

2011 yılı Ağustos ayında yapılan araştırma sonuçlarına göre en çok kullanılan internet tarayıcısı İnternet Explorer oldu. İnternet Explorer’ı Firefox takip etti.2012 yılı Temmuz ayında yapılan ölçümlere göre en çok kullanılan tarayıcı Chorme olurken, ikinciliği İnternet Explorer aldı. Üçüncü sırada ise Fire fox bulunuyordu. Bu tabloyu göre, İnternet Explorer genellikle kullanıcın en çok tercih ettiği tarayıcı durumunda. Özellikle Yeni sürümü olan İnternet Explorer 9 bir önceki sürümüne göre daha geliştirilmiş bir versiyon. Yeni bir gezinti çubuğuna ve daha iyi bir dizayna sahip olan İnternet Explorer sekmeli bir tarayıcı olup her sayfanın altında bulunan yakınlaştırma fonksiyonu ile daha kullanışlı bir hale gelmiştir.

Ama ibrenin yönü Google Chorme dönmüş bulunmaktadır. Arama motorlarında Google Chrome indir komutlarının artması bunu göstermektedir. Chormenin pek çok özelliği bu başarısını haklı kılmaktadır. Bir kaç tanesini sıralayacak olursak: Gizli tarama modunu kullandığında, tarayıcıyı kapattığınızda kullanmış olduğunuz şifre ve çerezleriniz silinmektedir. Chormenin kullanıcılarını istenmeyen yazılımlardan korumak için sürekli güncellenen yazılımları mevcuttur Bu gibi özellikler chormeyi en çok kullanılan tarayıcılar arasına sokmaktadır.

Hız konusunda da tercih edilen Chormenin en yakın takipçisi Firefox tarayıcısıdır. Yandex Browser İndirip kullanan ve Firefox ile mücadelede geri bırakacağını düşünenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Kullanım kolaylığı olarak ta en çok tercih edilen tarayıcı Google Chorme olmuştur. Bu konuda Chormeyi Özellikle apple bilgisayarlarında kullanılan ve Mac sistemlerine çok iyi bir uyum gösteren Safari takip etmektedir. Yardım ve destek konusunda, kullanıcıların güvendiği ve kullandığı tarayıcı internet Explorer 9 dur.

Son zamanların en yeni nesil tarayıcılarından bir tanesi olan Yandex Browser oldukça yaygın biçimde kullanılıyor. Yandex indirip kullananların sayısı da günden güne artış göstermekte ve kitlesini artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir