En Çok Merak Edilen Sorular

Bu yazımız biraz daha ilginizi çekecek arkadaşlar. Dünya üzerinde en çok merak edilen sorular ünlü bilim dergisi Focus tarafından araştırıldı ve rapor dahilinde insanlara sunuldu. 101 soru olarak yayınlanan sorulardan sadece dikkat çekici olanları sizlerle paylaşmak istiyorum. İşte dünya üzerinde en çok merak edilen 101 soru içerisinden en dikkat çekicileri;

Tamam anlamında “OK” ne demektir ? 

Anlatılan hikayelere göre her şey yolunda anlamında “all correct” sözcüğünün yanlış yazılması ile oll korreckt şeklinde söylenmesinden dolayı çıkmıştır. 19. yy’da bir akım olarak başlayan kelimelerin yanlış yazımının komikliğinin sonucu OK olarak ortaya çıkmıştır.

-Araç tutması neden olur ? 

Yeteri kadar iyi görüş açısı olmadığı zaman iç kulakta algılanan hareket gözlerinizin sabit olduğu bilgisinin beyne gelmesi sebebiyle yaşanır.

-Bitkiler yaşlılıktan dolayı ölürler mi ?

Şartlar uygun olduğunda bitkilerin bir kısmı ölümsüzdür. Yani sonsuza kadar yaşayabilirler. Dış etkenlerde bitkiyi olumsuz etkilemezse ölmezler. Ama senelik olan bitkiler vardır bunlar tohum verdikleri zaman ölürler ve yeni bitki oluşumunu sağlarlar.

-Hıçkırık nedir ? Hıçkırık nasıl geçer ? 

Diyaframın kasılması (istemsiz olarak) ile bir anda hava girişi meydana gelir. Nefes borusunun ağız bölümü de kasılma sırasında kapanır ve içeride kalan havanın ağız bölümüne çarpmasıyla da hıçkırık oluşur. Hıçkırık içinde en etkili çözüm nefes tutulmasıdır.

-Yıldırımdan korunmak için en güvenli yer neresidir ? 

Bu konuda tam bir bilgi olmaksızın en güvenli yerlerden bir kaçı; otomobil veya metalden yapılmış bir yapı. En güvensiz yerlerde ağaçlar, kaya ve su kenarlarıdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir