En iyi arama motoru hangisi?

Yazı içerisinde verilen dışında arama siteleri vardır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için çalışmasına ihtiyaç vardır. Biz burada en çok kullanılan arama motorlarını seçtik. Arama motorlarının kullanımı bir birlerine çok benzemektedir.

Kullanıcı istediği veriye ait bir kaç kelimeyi arama motoruna girmekte ve ara butonu ile arama yapmaktadır. Arama motorları içerisinde tartışmasız olarak kullanılan ‘ in nasıl kullanıldığını ileride anlatılacaktır.

Google’ ın sunduğu ek özelliklerden bir tanesidir. Bu özellik istenilen içerikle ilgili sadece resimlerin gösterilmesi sağlanır. Bu özelliği kullanmak için Google arama alanına aranan içerik girilir ve daha sonra en üstte bulunan görseller seçeneği seçilir.

Google’ ın sunduğu anlık çeviri hizmetidir. Google desteklediği onlarca dil arasında internet üzerinden anlık olarak çeviri hizmeti vermektedir. Kelimeler, cümleler veya paragraflar çevirtilebilmektedir. Bu özellik araştırmacılar için büyük faydalar sunmaktadır. Kullanımı Google görsel ile aynıdır. Çeviri hizmetine tıklanarak ilgili web sayfası açılır.

İnternetin hayatımıza girmesi ve bilgisayar ağları aracılığı ile güvenli ve hızlı veri akışının sağlanabilmesi ile birlikte kullanmaya başladığımız kavramlardan bir tanesi de ““dir. Otomasyon sistemlerin bilgisayarlar aracılığı ile online olarak iş akışını düzenleyen yazılımlardır.

Otomasyon yazılımları bankalardan okullara kadar pek çok farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Otomasyon yazılımlarının kullanıldığı sektöre aşağıdaki alanlar örnek verilebilir;

  • Bankalar müşterilerine ait tüm sistemleri online olarak otomasyon yazılımları ile kontrol etmektedirler
  • Üniversitelerde kullanılan Öğrenci Bilgi Sistemleri
  • Belediyelerde kullanılan Kent Bilgi Sistemleri
  • Kurumlarda kullanılan Personel Bilgi Sistemleri vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir