En popüler iPhone Açıklandı!!

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden Apple piyasaya sürdüğü iPhone’lar içerisinde en çok satılan ve popüler olan telefonunu açıkladı. Yapılan açıklamalarda birinci sırayı geçen sene piyasaya çıkan ve büyük ilgi toplayan iPhone 6 aldı. Pazar payları üzerinden yapılan açıklamalarda birinci sırayı alan iPhone 6‘nın pazar payı yüzde 30 olarak açıklandı. İkinci sırada ise herkes iPhone 6 Plus olarak düşünürken tam tersine popülaritesi 5’in bile altında kaldı. Zaten ebatları ile tercih sebebi olan iPhone’nun 5.5 inclik 6S’nin tutulmayacağı belliydi.

En Çok Hangi iPhone Satıldı ? 

İkinci sırada yüzde 23’lük bir pazar payı ile iPhone 5S yer aldı. Üçüncü sırayı ise yüzde 12’lik bir pazar oranı ile iPhone 5’ler aldı. iPhone 6 Plus yüzde 9.1 ile dördüncü sırada yerini alırken boyutunun gereksiz bir şekilde büyük olduğu belli oldu.

Ön siparişlerine başlanılan 6S’ler ise bu pazar payında nerede yerini alacak onu önümüzde ki günlerde göreceğiz. Yapılan bu açıklamalarda iPhone 6’nın bir hayli tutulduğu ve pazarın tamamen bu telefon üzerinden yürütüldüğü aşikar. Bakalım ön sipariş sürecindeki S sürümü neler yapacak.