Estetik-Liposuction

Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlanmaların, vakumlama tekniği ile dışarı çekilmesi olayına liposuction denir. Spor ya da diyet yapılarak eritilemeyen ve vücudunuzda estetik açıdan görüntü bozukluğuna yol açan yağlanmalar, bu tür ameliyatlar sayesinde yok edilebiliyor. Son zamanların oldukça fazla tercih edilen bir uygulaması olup, kadın erkek herkese rahatlıkla yapılabiliyor.

                Bu uygulama gerek yurt dışında gerek yurt içinde sık kullanılan bir estetik operasyon haline geldi. Genel ve lokal anestezi uygulaması sonucu yapılan bu ameliyat, vücudun doğru orantıya dönüşmesini sağlıyor. Ünlü mankenler ve oyuncular tarafından fazla tercih edilen liposuction ameliyatı 4 saate varan ameliyat süresi içeriyor. Hastanın kilo ve yağ oranına göre değişiklik gösteren bu zaman dilimi 45 dakikaya kadar inebiliyor. Vücudunuzun yağlanma durumuna müsait olan bölgeler üzerinde uygulanabilen bu teknik ile kalçalar, karın, göbek ve göğüsler fazla yağlanmalardan kurtulacak.

                Zayıflama yöntemi olarak görülmesine tepki gösteren uzmanlar, bu ameliyatın asla kilo vermek adına yapılmayacağının altını çiziyor. Yapılmasının da hayati tehlikelere yol açmasına neden olabileceği belirtiliyor. Liposuction tekniğini tercih eden kişilerin genelde kilo sorunu olmayan kişiler olduğu gözleniyor. Bölgesel yağlanmalardan yana şikâyeti olan kişilerin bu tarz ameliyatları tercih etmesi, sonuçlarının mükemmele varan oranlarda olmasıdır.

                Eğer liposuction yaptırma kararı aldıysanız bunu öncelikle yakınlarınızla paylaşmalısınız. Sonrasında iyi bir cerrah araştırması gerektiren bu tarz estetik ameliyatları için, ruhen de hazır olmanız da yarar var. Çünkü yaptıracağınız ameliyatlardan ne tür sonuçlarla çıkabileceğinizin hiçbir garantisi yok. Bu konu araştırma ve titizlik isteyen bir konu. Çevrenizde ameliyat olan kişilerden destek ve bilgi alabilirsiniz. Bulacağınız tecrübeli bir doktor desteği ile her türlü soruyu ve aklınıza takılan konuyu rahatlıkla konuşabilmelisiniz. Estetik operasyonun nasıl yapılacağına dair bütün detayları doktorunuz söyleyecektir.

                Genel ya da lokal anestezi yardımı ile uygulamanın yapılacağı yere sıvı veriliyor. Bu sıvı sayesinde kanama olmasının önüne geçiliyor ve yağların daha kolay çekilebilmesi sağlanıyor. Ameliyat sonrasında hiçbir iz kalmıyor. Haftalar sonrasında eski halinize ve hayatınıza geri dönebilmeniz mümkün. Bu süre içinde neler yapılacağına dair bütün detayları doktorunuzdan öğreniyorsunuz. 

Daha Fazla Bilgi için Tıklayınız

http://esteport.com/vaser-liposuction.html

Op Dr Ali Mezdeği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir