Evimin Değerini Nasıl Öğrenirim?

Evimin Değerini Nasıl Öğrenirim?

Son yıllarda kentsel dönüşümün ayrıca artan site yaşam ihtiyacının yarattığı sosyal dönüşümün de etkisiyle gayrimenkul sektöründe büyük bir hareketlilik söz konusu. Özellikle kredi ile konut sahibi olma süreci, 1980- 1990 ve öncesine göre büyük farkla hızlandı. Bu süreçte gayrimenkul alırken ve satarken en büyük kaygı, evin değeri ile ilgili doğru optimizasyonu yapabilmek konusunda yaşanıyor. Genellikle bu konuda piyasa verilerine göre doğru bir yaklaşım geliştirilemediği için satıcı ile gerçek alıcı buluşamıyor ve satış süreci uzuyor. Bu durumun toplumsal bazdaki etkisi ise çok daha çarpıcı oluyor çünkü emlak piyasası gerçek değerden uzaklaşıyor. İşte konuya bu açıdan bakıldığında emlak profesyonellerinin gerçek verilerle doğru analizler yapacak bir sisteme ihtiyaç duyması söz konusudur. Gayrimenkul sektöründe araştırma ve geliştirme süreçlerine önem veren bir misyonla Zingat.com, herkesin kolayca kullanabileceği ücretsiz bir uygulama geliştirdi: Evimin Değeri hesaplama aracı.

Zingat, Evimin Değeri adlı hesaplama aracı ile size kolayca bir kaç dakika içinde evinizin piyasa değerini verir. Zingat.com Evimin Değeri uygulaması, ücretsiz bir hesaplama aracıdır.

Evimin Değeri Hesaplama Aracı Hangi Bilgileri Sunar?

Evinizin satış fiyatını, kira bedelini ve geri dönüş süresini piyasa verilerini baz alarak bir rapor haline sunar.

Evimin Değeri Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Ücretsiz olan bu uygulamayı kullanabilmek için Zingat.com’a üye olmanız yeterlidir. Ücretsiz üye olduktan emen sonra hesaplama için gerekli bilgileri sisteme girerek raporunuzu alabilirsiniz.

Evimin Değeri Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir konutun kira değerini, satış değerini ya da geri dönüş süresini hesaplayabilmek için emlak piyasasına her açıdan hâkim olmak, çok güçlü bir veri analiz yapısına sahip olmak gerekir. Zingat.com, REIDIN ile yaptığı ortak çalışma sayesinde küresel bir emlak verisine erişebilmektedir. Ayrıca AR-GE çalışmalarına yatırım yapan online bir emlak platformu olarak sürekli en doğru veri analizi için çalışmaktadır. Bu araştırmaların ve geniş bir bilgi havuzuna erişimin sağladığı avantajlarla bir konut için en net değeri belirlemek üzere hesaplama yapar. Kullanıcı, sisteme gayrimenkulü ile ilgili verileri girdikten sonra, bölge, okul, hastane gibi noktalara olan yakınlık, ulaşım olanakları, sosyal yapı, demografik özellikler, nüfus artışı, son emlak trendleri gibi pek çok bilgi değerlendirilerek sonuca ulaşılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir