Facebook Slingshot’ı yayınladı

Facebook Slingshot’ı yayınladı

Uzun zamandan beridir yayınlanması beklenen Facebook Slinghost, dün gece sessiz sedasız bir şekilde yayınlandı. Slinghost uygulamasına benzer bir uygulama daha önce de vardı. Snapchat uygulaması ile kişisel resimlerin paylaşılması kolaylıkla sağlanabiliyordu.

Yapılan değerlendirme üzerine facebook Snapchat uygulamasını satın almak istemişti. Ancak uzlaşma sağlanamayınca, sosyal medya devi Facebook harekete geçerek kendi Slinghost’u üzerinde yoğun mesai harcayarak yazılımı geliştirdi. Peki, tüm bu güncelleme ve yazılımlar kendini gösterirken en çok merak edilen sorunun cevabı nedir. Yani Facebook Slinghost nedir? Ne işe yarar?

Daha önce aşina olduğumuz ve yoğun olarak kullandığımız Instagram, Vine ve Snapchat gibi uygulamaların karışımı ile özel bir uygulamanın yanılsaması olarak değerlendirebileceğiniz Slignhost ile yine diğer uygulamalarda olduğu gibi anlık resim paylaşma işlemlerini daha farklı özelliklerle yapabilirsiniz. Ancak slinghost’u diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik, size gönderilen bir fotoğrafı açmak için sizin de karşıya bir resim gönderme mecburiyetinde olmanızdır. Uygulamanın yaratıcılarından olan Will Ruben’in yaptığı açıklamaya göre ise bu sayede “Kimsenin izleyici olarak kalmayacağı” yönünde geliştirilen bir uygulama olduğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir