Facebook, Whatsapp’a neden 19 milyar dolar verdi

Facebook, Whatsapp’a neden 19 milyar dolar verdi

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, kısa süre önce açıkladığı Whatsaap’ı satın almasının ardından net rakamı da açıklandı. Ücretsiz mesajlaşma servisi olarak bilinen Whatsapp’ı 19 milyar dolara aldığı açıklanması üzerine gözler, yeni uygulama sahibi Facebook’un nasıl bir değişiklik yapacağına çevrildi.

Dünya çapında 450 milyon kullanıcısı bulunana Whatsapp, en çok da kısa mesaj ücretlerinden şikayat edenler arasında oldukça popüler şekilde kullanılıyor. Facebook sahibinin yaptığı açıklamada Whatsapp’ın çok değerli bir uygulama olduğunu daha önce dile getirmişti. Son zamanlarda yayılan dedikoduların gerçek olduğu görülen bu günlerde Facebook’un Whatpsapp’ı satın almak için 19 milyar dolar para saydığını söyledi.

Sosyal medya üzerinde en çok kullanılan Facebook sosyal ağının ücretsiz mesaj uygulaması olan whatsapp’ı satın alarak ne gibi değişiklikleri getireceği henüz bilinmiyor ancak bununla birlikte uygulamaya farklı özellikler ve yeniliklerin eklenmesi de beklenenler arasında yer alıyor. İlerleyen zamanlarda kullanıcılarının karşısına çıkacak yeni güncelleme ile nasıl bir kullanım sunulacağı daha da açıklığa kavuşacaktır. Detayları ziyaretçilerimize gelen en son haberlere göre vermeye devam edecedğiz. Bizden ayrılmayın.