Facebook Whatsapp’ı satın aldı

Facebook Whatsapp’ı satın aldı

Haftanın en önemli gelişmeleri arasında yer alan facebook’un whatsapp’ı satın alması meselesi, akıllara yeni sahibinin ne gibi değişikliklere gireceğidir. Akıllı cep telefonlarında resim gönderme, arama ve mesaj  gönderme gibi sürekli kullanılan detaylarda ücretsiz internet servisinden faydalanılarak kullanılan whatsapp’ı sosyal medya devi facebook’un satın almasından sonra yapacağı değişiklikleri kullanıcılarının ilgiyle beklediği detaylar arasında yer alıyor.

Satın alma işlemlerinde en çok kullanılan uygulamaları bünyesine almaya devam eden facebook geçtiğimiz yıl içerisinde yine akıllı cep telefonlarında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan İnstagram uygulamasını satın almıştı. Geçtiğimiz günlerde watsapp’ı satın alma işlemlerinde Google’nin atak yaptığı dedikoduları yayılmıştı. Böylelikle sosyal medya devi facebook’un uygulamayı satın almasıyla, googleye açık bir fark attığı da söylenebilir.

Akıllı cep telefonu dünyasının en çok kullanılan uygulamalarının sosyal medya sitelerinin almasındaki neden daha çok kitleye ulaşmak olduğu açıktır. Ancak bu uygulamalara satın alma işlemlerinde ne gibi değişiklikler getireceği de merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Yakın zamanda konunun netlik kazanmasıyla birlikte ne gibi değişikliklerin yapılacağı da kendini gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir