Facebook’a Dislike Butonu Geliyor

Sosyal medya devi Facebook’ta yeni bir güncelleme daha geliyor. Bu güncelleme de dislike yani beğen-me tuşu geliyor. Herkes tarafından merakla beklenen açıklamayı Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, soru-cevap kısmında duyurdu. Duyuruya göre dislike butonu önce denemeye çıkarılacak beğenildiği takdirde herkes için kullanıma açılacak. Yapılan açıklama da dislike butonu Youtube tarzı bir beğenmeme butonu olmayacak. Daha çok haber içeriklerine tepki olarak çıkacak olan dislike amacına uygun olarak kullanılacak mı bilinmez.

Şöyle bir örnek vermek gerekirse mesela memurlara verilecek zammın içeriğini dislike yapabilecekler. Yani olaya tepki olarak kullanılacak. Bir diğer örnekte aziz şehit haberlerimiz paylaşılırken üzülme anlamında dislike yapılacak. Bilindiği üzere Youtube’a direkt olarak beğenmedim şeklinden bir dislike olayı var. Zuckerberg’in bu butonu koymasının sebebi empati yapılmasını sağlamak.

Uzun süredir beklenen bu güncelleme yakın zamanda kısmen yayınlanacak. Daha sonrası bütün Facebook kullanıcıları için açılacak. Tabi ki onaylandığı ve beğenildiği takdirde. Kısa zaman içerisinde Facebook adreslerinden dislike butonunu görebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir