Facebook’ta Bunlara Dikkat Edin!!

Facebook’ta dikkat edilmesi gerekenler

Son zamanlarda ülkemizde 31 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, kötü niyetli insanların saldırısına uğramış durumda. Özellikle kişisel hesaplarınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlarda hatırlatmada bulunmak gerekiyor. Son zamanlarda sık sık duyulan haberlerden biri, kişiler adına başkalarından talep edilen kontör hatta para gibi durumlar can sıkmaya yetiyor. Peki, sosyal medya devi facebook kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, hayatımızın her alanında kullanılıyor. Hatta öyle bir hal aldı ki özel durumların paylaşımı bile hız kesmeden devam ediyor. Yer bildirimleri, fotoğraf paylaşımı gibi özelliklerin de yeni güncellemelerle birlikte daha kolay hale gelmesi, bazıları için ekmek kapısı olabiliyor. Kötü niyetli insanlardan korunarak facebook kullanmak için yapmanız gereken en güzel şey, kesinlikle şifrenizi paylaşmamanız olacaktır.

Yine bununla birlikte, gelen linklere tıklamamanız da sağlıklı bir şekilde Facebook kullanımını elde etmeniz adına iyi bir şey olacaktır. Son zamanlarda yaşanan kötü olaylardan etkilenmemek adına, hesaplarınızın güvenliğini korumak adına telefon numaranızı da kaydetmeniz önemle tavsiye edilen konular arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir