Facebook’tan Whatsapp’a Giriş

Dev sosyal medya markası olan Facebook geçtiğimiz aylarda Whatsapp uygulamasını 22 milyar dolar gibi astronomik bir rakamla satın almıştı. Bu satın alma ile Whatsapp uygulaması tüm haklarıyla Facebook’un oldu. Facebook tarafından alındıktan sonra yeniliklerin ardı arkası kesilmeyen bu uygulama için son olarak sesli arama özelliğinden bahsetmiştik.

Artık Whatsapp üzerinden karşı taraftakini sesli arama ile arayabiliyorsunuz. Facebook-Whatsapp ikilisinden yeni bir gelişme daha geldi bu günlerde. Bu gelişmede artık Facebook üzerinden Whatsapp ile bağlantı kurabileceksiniz.

Şu an için deneme sürecinde olan bu yenilik bazı kullanıcılara sunuldu. Facebook’ta gördüğünüz bir durumu ya da haberi anında paylaş butonundan Whatsapp kişilerinize gönderebileceksiniz. Sistemin tam olarak uygulanması ile Android ve iOS işletim sistemlerine de son Facebook güncellemesi ile gelmesi bekleniyor.

Bu tarz yenilik getiren güncellemeleri her zaman bekliyoruz. Şimdi ki beklentimiz ise Whatsapp üzerinden görüntülü konuşma. Facebook bu alanda da çalışmalar yaptığını duyururken henüz ne zaman çıkacağı belli değil. Ama bu yeniliklerin biri bitmeden diğerinin gelmesi görüntülü konuşmanında kısa zamanda geleceğini işaret ediyor.

 

fft16_mf5499203

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir