Facebook’tan Yeni Kullanıcı Sözleşmesi Geldi

Facebook’tan Yeni Kullanıcı Sözleşmesi Geldi

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce sosyal medya devi Facebook, reklam ve kullanım alanında bir dizi değişimlere girmişti. Kullanıcılarına bildirim olarak gönderdiği bu yeni kullanım şartları, kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Özellikle de reklam gösterimi konusunda seçeneklerin yer aldığı yeni kullanım sözleşmesini kullanıcıların dikkate alması gerektiğini söylemek gerekiyor.

Yeni kullanıcı sözleşmesinin kullanıcılar açısından ne kadar faydalı olduğunu söylesek de dikkatli olmaları gereken bir takım kuralların da olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Duvarlarda yayınlanan yazıların başınızı ağrıtabileceğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü Facebook yeni kullanıcı sözleşmesinde buna oldukça önem verdiğini açık bir şekilde ifade ediyor.

Reklamlar da değişecek

Facebook yeni kullanıcı sözleşmesinde, kullanıcılara daha rahat ulaşmak adına farklı çalışmalar da yapmış. Özellikle konum konusunda çalışmaların yapıldığı sosyal medya devi, bu sayede reklam yaparken bölgesel reklam yapma kolaylıklarına da gidecektir. Bu nedenle bazı ayarları gözden geçirmeniz ve kullanıcı sözleşmesini gözden geçirmeniz oldukça önemlidir.

Sosyal medyanın hayatımıza girmesinden sonra, günlük işlerimizden biri gibi kendimizi sosyal medyada bulmamız, her ne kadar zaman geçirmek adına iyi olsa da dikkat etmekte yarar vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir