Facebook’tan Yeni Messenger

Facebook yeniliklerine devam ediyor. Facebook, Android kullanıcıları için Facebook Lite uygulamasını kullanıma süreli bir yıl olmadı. Facebook Lite uygulaması sayesinde telefonu eski ve zayıf kalan kişiler kolaylıkla Facebook’a erişebiliyordu. Facebook Lite temek olarak Facebook ile aynıydı fakat gelişmiş seçeneklerden arındırıldığı için daha az yer kaplıyordu ve daha rahat bir kullanım sunuyordu. Facebook Lite kullanıcılar tarafından ilgi çektiği ve beğenildiği için Facebook bir yeniliğe daha imza atıyor. Bu yenilik kapsamında yine eski ve android telefonlar için hafifletilmiş bir Messenger uygulaması getiriyor.

Fecebook, Messenger Lite’ın tanıtımını yaptı. Messenger Lite da Facebook Lite gibi bütün temel Messenger işlemlerini içerisinde barındırıyor. Uygulama çok büyük bir ihtimal 10 MB’in altında gelecek buda kullanım esnasında telefonların kasılmalarını engelleyecek. Fakat Facebook’un Messenger’dan hangi özelliği kırpacağı konusunda şuan net bir bilgi yok. Uygulama hakkında söylenenlere göre; Messenger Lite telefonlarda daha az yer kaplayacak, daha hızlı açılacak ve daha hızlı çalışacak.

Messenger Lite’ın ne zaman ülkemizde kullanıma sürüleceği hakkında net bir tarih verilmedi. Fakat önümüzdeki günlerde bazı ülkelerde kullanıma açılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir