FBI 9 Temmuzda İnterneti Kesecek Diyolar ?

FBI saçma bir şeye adım atıyor bana göre ne kadar doğru bilmiyoruz ama gündemde dolaşan bi haber 2 sonra internetin fişi çekilecek falan diye. 1 gün internetin kesilmesi bizim gibi küçük kullanıcıyı çok etkilemez ama büyük etki bırakacağı yerlerde var. Tabi bende internetin yalancısıyım. Ayrıntılara bi bakın derim.

Hacker’ların Windows ‘daki bir açık yoluyla dünya çapında 570 binden fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediğinin ortaya çıkmasıyla birlikte FBI , 9 Temmuz’da internetin şalterlerini indiriyor.

Zira söz konusu virüs bu tarihte harekete geçeceğinden, FBI DNS sunucularını kapatarak önlem almayı planlıyor. Ancak FBI bu işi sadece Amerika’da değil, tüm dünyada yapmayı planlıyor. DNSChanger ismini taşıyan virüsün yarattığı tehdit ortadan kalktığında kapatılan sunucular tekrar hizmete girecek. Söz konusu virüs, kullanıcıların tarayıcılarını hacker’ların sahte sitelerine yönlendiriyor. FBI kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen dcwg.org web sitesini ziyaret ederek, zararlı yazılıma sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir