Fernandao, UEFA Avrupa Ligi’nde haftanın en iyi 11’ine seçildi

Fernandao, UEFA Avrupa Ligi’nde haftanın en iyi 11’ine seçildi

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana gösterdiği başarılı performans sayesinde UEFA’nın haftanın en iyi ilk 11’inde kendine yer bulan Fernandao, UEFA tarafından onurlandırıldı.

Brezilyalı golcü, deplasmandaCeltic’e attığı 2 gol ve gösterdiği üstün performans UEFA’da haftanın ilk 11’ine girmesine büyük rol oynadı.

1987 Rio de Janeiro doğumlu olan Brezilyalı futbolcu, 2013 – 2014 sezonunda Bursaspor’da gösterdiği başarılı performans sonucu Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Fenerbahçe’de gösterdiği performans ile hem ligde hem de Avrupa da efsaneler arasına girmeye şimdiden aday.

Fenerbahçe’ye geldiği ilk gün yapılan röportajda “sabırlı ve disiplinli çalışma içerisine girip büyük Fenerbahçe taraftarını mutlu etmek için var gücümle çalışacağım. Camiaya şampiyonluklar yaşatmak en büyük hayalim. Gol atmayı seviyorum. Goller atarak takımımı zirveye taşıyacağımdan hiç kimsenin şüphesi olsun. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte olmaktan mutluyum. Bugünden itibaren çalışmalarıma yoğun bir şekilde devam edip takımımı en iyi şekilde temsil edeceğim. Kısa bir adaptasyon sorunu yaşayabilirim, yöneticilerimin bu konuda sabırlı olmasını diliyorum.” Demişti. Bu performansı devam ettiği sürece golcü futbolcunun uzun yıllar Fenerbahçe’ye hizmet edeceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir