Fiat Benzinli Araçlar

Performansın Adresi Benzinli Araç Seçiminden Geçer

Son dönemde özellikle araç alımı sırasında seçim yapmak durumunda kalan müşteriler yakıt tüketimi noktasında da tercihler yapmak durumunda kalmakta, daha az yakan ya da daha performanslı motora sahip olan ürünleri tercih etme yoluna gitmektedirler. Bu noktada da bazen benzinli araç, bazen dizel araç bazen de LPG li araç tercihleri ön plana çıkmaktadır.

 

Aracın Kullanım Alanını Belirlemek

Benzinli araç kullanımı öncelikli olarak yüksek bir performans almanız anlamına gelmektedir. Normal bir LGP ye kıyaslandığında neredeyse 2 katı daha performanslı bir yolculuk sizi bekleyecektir.

Örneğin sabah çıktığınız bir yolculuk sırasında karşınıza çıkacak olan bir yükseklikte devamlı tırmanma durumuna geçmeniz gerekiyorsa bu noktada benzinli araç ile 3. Viteste çıkabileceğiniz yolu LGP veya başka katkılı yakıtlar ile 2. Viteste çıkmanız gerekecektir. Aynı şey 4. Viteste de geçerlidir. Yani benzinli araç kullanımı diğer yakıtlarla çalışan araçlara göre daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Diğer taraftan benzinli araç kullanımı özellikle ülkemiz için az da olsa bir maliyet artışı anlamına gelmektedir. Her ne kadar günümüzde Benzin ile LPG aynı fiyat seviyelerine gelmiş olsa da hali hazırda benzinli araç kullanmanın maliyeti biraz daha fazladır.

Tabi ki bu noktada alınacak performans farkı da ortadadır. benzinli araç tarafından sunulan stabil bir sürüş keyfi ve güç varken diğer yakıt türleri ile çalışan araçlarda performans düşüklükleri meydana gelebilmektedir.

Eğer aklınızda yakın dönemde bir araç alma gibi bir işlem varsa, sağda solda araştırmalar yapıyorsanız, aracın tipine, rengine, türüne, yakıtına karar veremiyorsanız o zaman size önerimiz bu işin ehillerinden bilgiler almanız olacaktır.

Bu sebeple size verdiğimiz http://www.fiat.com.tr/hizmetler/sayfalar/FiatHizmetler.aspx adresini kullanarak FIAT Hizmetler sekmesine ulaşabilir ve işin uzmanı kişilerden yardım alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir