Fixed Frame Projeksiyon Perdesi Nedir?

                Fixed Frame Projeksiyon Perdesi olarak isimlendirilen projeksiyon perdeleri sabit olarak kurulan perdelerdir. Yani mobilite özelliğine sahip Fast Fold perdeler gibi taşınmak üzere kurulmazlar. Projeksiyon yüzeyi sabit bir çerçeveye gerdirilerek kullanılırlar. Bu nedenle projeksiyon perdesini yerleştirmek için sabit bir alana sahip olan firmalar tarafından ve sıklıkla ev sinema sistemlerinin oluşturulmasında kullanılmaktadırlar.

Fixed Frame Projeksiyon Perdelerinin en önemli özelliği olarak, perde yüzeyinin düz, dümdüz olmasını sağlaması olarak gösterilebilir. Böylece evlerde ya da diğer alanlarda kullanıldığında dev ekran deneyimi elde etmenin yanı sıra, LCD ya da LED ekranlardaki görüntü gibi bir görüntü sağlayabilmektedir. Ayrıca sabit olarak kullanıldığı için, herhangi bir ayak desteği ya da kasası yoktur. Bu nedenle sabit duvarlara kolay bir şekilde monte edilebilir. Çerçevesinde kullanılan profiller ise şık bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle Fixed Frame Projeksiyon Perdeleri, her alandaki dekorasyona uyum gösterebilir ve dekorasyonun bir parçası olarak kullanılabilir. Ek parçaların olmaması montajını kolaylaştırmaktadır. Özellikle ev sinema sistemlerinde kullanılan modelleri, kullanıcının kendisi tarafından tek başına kurulabilir. Bu şekilde yüksek görüntü kalitesine ve dev ekran seçeneğine kolay bir şekilde ulaşılmış olur. Yaşam alanlarına yaptığı dekoratif katkı ile ekstra bir kazanç olarak değerlendirilebilir.

Sonuç olarak yeterli alana ya da yere sahip olan ve sabit bir projeksiyon perdesi kurmak isteyen bireysel kullanıcılar ya da firmalar için çok uygun bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Sabit olması, duvara monte edilmesi, taşıyıcı ayakları olmaması, yüksek görüntü kalitesi sağlaması ve kolay şekilde kurulabiliyor olması önemli avantajlarıdır. İhtiyacınız olan teknik özellikleri belirledikten sonra, buna uygun olarak edineceğiniz Fixed Frame Projeksiyon Perdesiyle, seyir zevkinizin en üst seviyeye çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir