Flappy Bird Yapımcısından Yeni Bir Fenomen

Kısa süre önce akıllı telefonlarımızda tabletlerimiz de hatta ve hatta bilgisayarlarımızda ilgi odağı olan bir oyun vardı hatırlarsanız değerli takipçilerim. Çok çok amatör bir oyun ama oldukça bağımlılık yaratan türden bir oyundu. Flappy Bird’den bahsediyorum. 1 yıl kadar AppStore ve Google Play‘de kullanıcılar ücretsiz olarak bu oyuna sahip olabildi.

Oyun en çok indirilen ücretsiz oyunlar listesinde liderlikteydi. Hatırladığınız üzere oyun oldukça basitti ama bağımlılık yarattığı için sürekli oynanıyordu. Oyunun yapımcısı Dong Nguyen‘in medaya baskısından sıkıldığı için oyunu iki dev store dan kendi isteğiyle kaldırtdı.

Üstünden baya bir zaman geçti bu oyunun kaldırılmasıyla. Şimdide aynı oyunun yapımcısından yeni bir oyun yayınlandı. Anlaşılan o ki yapımcı trend olmayı özledi. Medya baskısını tekrar özledi diyebiliriz 🙂 . Yeni oyunu ise hemen hemen aynı çalışma prensibinde. Ekrana tıklayarak pervaneli bir elemanı engellere çarpmadan yukarı çıkarıyorsunuz.

Flappy bird oyununda yatay olarak ilerlendiğini hatırlatalım. Yeni oyunun adı Swing Copters. Oyun marketlere sunulduğu anda yeni rekorlara imza attı. İlk reklamınızı iyi yaparsanız ikinci işinizde aynı tepkiyi alır.

Bu arkadaşta ilk oyunda iyi bir hava yakaladı kullanıcıları üzerinde. Şimdiki oyununun indirilme sayısına bakarsanız bunu daha net olarak anlayabilirsiniz. Siz de bir bakın Flappy Bird havasını yakalamış mı 🙂 . Şimdiden keyifli oyunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir