Forbes Hacklendi

Forbes Hacklendi

Suriye savaşının gündeme gelmesinden sonra dünya düzeninde büyük ölçüde bozulmaların meydana geldiği gerçekler arasında yer alıyor. Savaş, katliam ve insanlık dışı hareketler derken şimdi de internet dünyasında kendini göstermeye başlayan Suriye, ekonomi dergisi Forbes’i Hackledi.

Değerlendirilmeye alınan ihtimallere bakıldığına göre saldırıyı yapanların Esed yanlısı Suriye Elektronik Ordusu olduğu tahmin ediliyor. Saldırıyı, para kaynakları kazanma amaçlı yaptıkları düşünülen saldırıyı yaptıklarına ilişkin haberi sosyal medya üzerinden duyuran hackerler, istenilen miktardaki parayı vermeleri durumunda dünyanın en büyük ekonomi dergisi Forbes’e ait olan tüm şifreleri iade edeceklerini söylüyorlar.

Son zamanlarda internet dünyası üzerinde oynanan oyunlar yüzünden çok sayıda sitenin hacklenmesinin gündeme gelmesi de söz konusu oluyor. Aslında dünyanın en büyük ekonomi dergisi forbes ile alakalı olup olmadığı tartışılacak bir mesele de olsa yakın zamanda yahoo’nun mail adresleri de hacklenmişti.

Forbes’in sitesinin hacklenmesinden sonra ekonomi dünyasının önde gelen isimleri de kendilerine göre tedbirlerini almaya başladılar. Gelecek nihayi bir saldırı durumunda sitelerini ayakta tutmak için gerekli çalışmaları öncelikle finansal kaynaklı web sitelerin yaptığı yer alan gerçekler arasındadır. Bunun dışında ekonomi haricindeki web siteleri de güvenlik önlemleri alıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.