Format Nasıl Atılır ?

Aslında her bilgisayar kullanıcısının öğrenmesi gereken temel konularından biri de bilgisayara kendi başına format atabilmesidir. Maliyet bakımından, bilgisayarla daha içli dışlı olunması açısından ve diğer tüm yönleriyle bir kullanıcının kendi başına bilgisayarına format atabilmesi gerekli durumlardan biridir.

Peki, bilgisayara format atmak zor mudur? Aslında bilgisayar format atmak, bir okuryazarın anlayabileceği kadar basit işlemlerden geçiyor. Daha önceki zamanlarda bu her ne kadar böyle olmasa da günümüzün gelişmiş bilgisayarları ve yazılımları sayesinde bunu yapmak oldukça basittir. CD yardımıyla yönlendirmelerden sonra basit bir şekilde format atılabilir. Hatta eskiden driver yükleme sorunu vardı, şimdilerde o sorun da ortadan kalktı. Çünkü işletim sistemleri artık driverlerin otomatik yüklenilmesine müsait bir zeminde hazırlanmaktadırlar.

Format Nasıl Atılır?

Elinizde kullandığını Windows 7 ya da Windows 8 CD sini sürücüye taktıktan sonra sistem başlarken, Deleted ya da bilgisayara göre değişen bir tuşla CD’den başlatma yani boot etme seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Bundan sonrasında ise zaten tamamen bilgisayarınızın sizi yönlendirmesiyle başarılı bir şekilde format atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir