Galatasaray’ın Yeni Teknik Direktörü

Bildiğiniz üzere spor medyasının gündemi Galatasaray’ın son gelişmeleri oldu. Igor Tudor’un görevden el çektirilmesi normal bir süreç olarak beklenirken ani bir şekilde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek olağanüstü bir şekilde seçime gidileceği kararını açıkladı. Tudor’un bıraktığı haberini beklerken onunla birlikte yönetiminde bu aşamaya gelmesi tüm camia ve spor alemini şaşırttı diyebilirim. Peki bu süreçte neler olacak yeni teknik adam kim olacak seçim ne zaman yapılacak, bu seçimin bu kadar ani bir şekilde yapılmasında ki amaç ne bunları konuşalım biraz.

Bizlerde spor muhabirlerinden veya programlarından öğrendiğimiz kadarıyla bu karar 1-2 haftadır Dursun Özbek ve 3-4 kurmayı ile birlikte hazırlandıkları bir süreç. Bu süreçte Tudor’la başlayan değişimin komple yönetimi değiştirmesinin içerde ki çatlak sesleri ayıklamak olduğu söyleniyor. Bilindiği üzere son zamanlarda yönetim kurulundan istifa haberleri gelmekteydi. Göreve başlanılan yönetim kurulundan fazla kişi kalmadı şu anki yönetimde.

Bu çatlak seslerinde en çok rahatsız olduğu konu ise şüphesiz Fatih Terim’in takımın başına getirilmek istenmesi. Sürekli Fatih hocaya bir muhalefet içerisinde olan bir grup yönetici durumu bu hale sokmak istemiştir. Dursun Özbek’te mayıs 2018’deki seçimde şansının az olduğunu düşünerek böyle bir siyaset yürüterek seçimleri diğer adaylar daha ortada bişey yokken kazanmak istemesi olmuştur. Bunun kanıtı da 10 gün içinde listelerin verilmesi gerekmesidir. Yani kimse 10 gün içerisinde bu yönetim kurulunu toplayamaz. Bunu fırsat bilen Dursun Özbek bir manevra ile seçimi 20 Ocak gibi erken bir tarihe çekerek minimum 3 yıl daha görevde kalma şansını artırmıştır.

Yeni teknik adamda eğer Fatih Hoca’ya düzgün ve saygılı bir teklif giderse Galatasaray’ın başında olacağı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir