Galaxy Note 7’ye Büyük Yasak!

Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları uzun zamandır zor günler geçiriyordu. Fakat önümüzdeki günler daha zor geçecek gibi duruyor.

Amerika Birleşik Devletleri aldığı bir karar ile Cumartesi’nden itibaren uçuşlarda Galaxy Note 7’nin taşınmasını yasakladı. Bu yasak bütün uçuşları kapsamaktadır. Aynı zamanda eski veya yeni fark etmeksizin bütün Samsung Galaxy Note 7’leri kaplamaktadır. Yasaklanmanın sebebi ise yangına sebep olmasıdır.

Samsung Galaxy Note 7, Nakliye Departmanı’nın talimatıyla Federal Havacılık Yönetimi ve Boru Hattı Riskli Maddelerin Güvenliği Yönetimi’nin verdiği kararla artık bütün uçuşlarda yasaklandı. Aynı zamanda bagaj da taşımak ve hava kargosuyla göndermekte yasaklandı.

15 Ekim tarihinde uygulamaya koyulan yasakla beraber eski veya yeni Galaxy Note  fark etmeksizin uçuşlarda yanınızda taşıyamayacaksınız. Zaten Samsung son verdiği kararla beraber telefonun üretimini durdurdu. Aynı zamanda ikinci geri alım çağrılarında da bulundu. Aynı zamanda Samsung’da hava yolu şirketlerini Galaxy Note 7’nin yasaklanması konusunda uyarıyorlar ve müşterilerine telefonları en yakın zamanda geri iade etmeleri çağrısında bulunuyor. Samsung yaptığı açıklamalarda bunun sinir bozucu olduğunun farkında olduklarını fakat önemli olan müşterilerinin can güvenliği olduğunu söylemektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir