Galaxy Note 7’ye Gelen Yasaklar Bitmiyor

Samsung, uzun süredir Galaxy Note 7’nin patlama sorunuyla baş etmeye çalışıyordu. Bu süreçte Galaxy Note 7 kullanıcıları da zor günler geçiriyor. İlk olarak Galaxy Note 7’nin kullanımını havayolları yasaklamıştı. Şimdi yeni bir hamle geldi ve Galaxy Note 7’yi iki büyük denizyolu ulaşımı sağlayan firmada yasakladı.

Galaxy Note 7’de yaşanan patlama sorunlarından dolayı Eylül ayında Samsung telefonlarını geri çağırmıştı. Fakat bu patlama sorunları dolayısıyla ABD Federal Havacılı Kurulu’nun (FAA) bir yaptırım yapmasına sebep oldu. Diğer havayolu şirketleri ise FAA’nın yaptırımını uygulayarak Galaxy Note 7’niin uçuşlarda kullanılmasını yasakladı.

Telegraph’ın yaptığı bir habere göre ise havada uygulanan bu kısıtlama deniz yollarında da uygulanmaya başlandı. Royal Caribbean ve Carnival ismindeki önemli cruise firmaları Galaxy Note 7’nin yaşanan problemler dolayısıyla gemilerinde kullanımını yasakladı. Bu firmalardan yolculuk yapacak olanlar cihazı yanlarında taşıyabilecekler fakat yolculuk esnasında telefonu açmak kesinlikle yasak olacak. Bu iki firma sektörünün en iyi firmalarından olduğu için diğer denizyolu firmalarının da bu yasaklama uygulamasını takip edeceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir