Galaxy Note 8’in Pili Nasıl Olacak

Galaxy Note 7’nin pilinden büyük problemler yaşayan Samsung, Galaxy Note 8’in pili için büyük rakibi LG Chem firmasından destek almayı planlıyor.

Galaxy Note 7’de yaşanan patlama olaylarının Samsung tarafından üretilen Samsung SDI pillerden kaynaklı olduğu düşünüldü. Fakat daha sonralarda üretilen güvenli Note 7’lerin pilleri değiştirilmiş olsa da patlamalar devam etti. Samsung yaşanan bu olaylardan sonra Note 8’in pilleri için rakip firmalarından LG’nin kapısını çalacak.

Kore’den gelen haberlere göre Samsung Electronicks yeni üreteceği telefonlarında kullanacağı pillerini LG Chem firmasından tedarik edecek. Bu planların gelecek yıl gerçekleşmesi bekleniyor. Yani Samsung gelecek yıl üreteceği Galaxy Note 8’de kullandığı pilleri rakip firması LG’den alabilir. Aynı zamanda Samsung’un ikinci bir pil üreticisi olarak ATL ile görüşmelere başladığı belirtiliyor.

Pillerin üretilmesi ve tasarlanması büyük süreçler alabildiği için Samsung’un LG Chem’den alacağı pilleri ancak Galaxy Note 8’de kullanabilecek gibi duruyor. Samsung veya LG bu konu ile ilgili olarak net bir açıklamada bulunmadı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir