Galaxy S4’ün mü Var ? Tıkla O Zaman..

Galaxy S4’te ekran görüntüsü nasıl alınır

Akıllı cep telefonu dünyasında belki de en çok kullanılan özelliklerden biri de ekran görüntüsü almaktır. Özellikle de sosyal medya üzerinden çokça karşılaştığımız bu durum, tüm akıllı cep telefonlarında yer alıyor. Galaxy S4 telefonlarda da bu özelliğin bulunduğu herkes tarafından bilinen detaylar arasında yer alıyor.

Merak edenler ve nasıl yapıldığını bilmeyenler için Galaxy S4 ekran görüntüsü alma seçeneklerinin neler olduğuyla ilgili açıklama yapmaya çalışacağız. Galaxy S4’te uygulamalı ve uygulamasız olmak üzere iki şekilde screenshot (ekran görüntüsü alma) özelliğini kullanabilirsiniz.

Birinci yöntemde herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan telefonunuzun Home tuşu ile güç (kapatma) tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. BU seçeneğin zor olduğunu düşünenler için alternatif olarak başka bir seçenek daha vardır. Bu da uygulama ile alınan ekran görüntüsü özelliğidir. S4 telefonunuzun ayarlarında bulunan Palm motion (avuç içi hareket) seçeneğini etkinleştirmeli siniz. Bunun için Telefonunuzdaki Sırası ile Ayarlar / Aygıt / Hareketler ve İşaretler / Avuç İçi Hareket içinde bulunanları aktif etmeden önce test ediyoruz ve aktif oluyor. Bundan sonrasında kolaylıkla ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir