Galaxy S8, İris Tarayıcısı İle Ödeme Yapabileceksiniz

Galaxy S8, İris Tarayıcısı İle Ödeme Yapabileceksiniz

Samsung Galaxy S8’in İris tarayıcısıyla artık sadece ekran kilidini açmakla kalmayacaksınız ödemelerinizi de tarayıcı üzerinden yapabileceksiniz. Kısacası Galaxy S8 modelini kredi kartı gibi kullanabileceksiniz.

Güney Kore’den son gelen haberlere göre ülkede kredi kartı şirketleri iris tarayıcısını kullanarak güvenli bir şekilde ödeme yapmak için yollar arıyor. Hatta Samsung Card Co. bu tür bir gelişme için iris tarayıcısının kullanılacağı bir mobil uygulama geliştirmeye çalışıyor.

Güvenlik Seviyesi Artırılmaya Çalışılıyor

Samsung Galaxy S8 ve S8+ cihazlarında yer alan iris tarayıcısı şimdilik sadece telefonun ekran kilidini açmaya yardımcı oluyor. Fakat görünüşe göre ilerleyen günlerde bizler için pratik bir ödeme şekli olabilir. Mobil tarayıcınıza tanımlamış olduğunuz kredi kartınız iris tarayıcınız olmadığı sürece aktifleşmeyecek. Bu şekilde ödemeniz güvenli olarak yapılabilecek ve kredi kartınızın çalınması durumunda harcama yapılamayacak.

Şirketler sadece ödemelerinizde değil finansal hesabınıza erişim sağlarken de iris tarayıcınızdan destek almanızı istiyor. Bana hesabınıza girdiğiniz sırada genellikle iki aşamalı bir güvenlik tarayıcısından geçiyorsunuz fakat iris tarayıcısı yeterince güvenilir olursa bu aşamalardan geçmenize gerek kalmayacak sadece birkaç saniye içerisinde hesabınıza girebileceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir