Gerçekten Bu Gıda Hilecileri Sınır Tanımıyor…

arkadaşlar bildiğimiz üzer gıda sektöründe hilelerin bir bir ortaya çıkması insanları iyice tedirgin ediyor. Beni bazı gıdalardan uzaklaştırdılar mesela. Ne kadar ünlü marka bunda böyle hileler olmaz desekte hilelerin büyük markalardan çıktığınıda görüyoruz.

Artık ne yiyeceğimizi şaşırdık. Şimdide  tavuktan yapıldığını sandığımız nugget, köfte, dürüm, sosis ve salam gibi işlenmiş ürünlere kemik, kemik zarı, kan ve sakatat karıştığı ortaya çıktı.

 

Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Trakya Sorumlusu, Gıda Mühendisi Selim Sücüllü, yaptığı açıklamada: “Bazı firmalar, tavuğun piyasa değeri olan ürünleri alındıktan sonra kalan, kemik, kemik zarı gibi kısımları öğütüyor. Kemikleri unlaştırıyor. Kemikle birlikte tavuğun kanı da ürüne karışıyor. Bunlardan mekanik kıyma elde ediyorlar. Rengi de tavuk etine benzesin diye pembemsi gıda boyası ile boyanıp, piyasaya sürülüyor.” dedi.

Karaciğerin iflas ettiği ortaya çıktı.

Üzeri bakteri toplayan ürünler amonyakla yıkanıyor. Bu da karaciğerde birikme yapıp, zamanla işlevini yitirmesine yol açıyor.

İnanın artık ne yiyeceğimizi şaşırdık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir