Getty Images, Google’ı şikayet edecek

Görsel reklam alanında da oluşan başarılı çalışmalar neticesin de kıyasıya bir rekabeti sağlamakta ve bu alanda da Dünyanın en büyük fotoğraf ve video dağıtım ajanslarından birisi olan. Amerika birleşik devletleri merkezli Getty Images, yapmış olduğu bu başarılı çalışmalarının neticesinde de rekabet içerisin de adil olmadığı davranışını öne sürerek. İnternet arama motoru Google’u AB’ye şikâyet etti.

Böylelikle de Google rekabet yasalarına aykırı davranmakla suçlandı ve neticesin de Google’ın tam ekran olarak ve yüksek çözünürlüklü birçok fotoğrafları izinsiz yayınlanmasıyla birlikte de telif haklarının ihlal edilmesine yol açtığını belirtti. Getty Images bu durumun işlerine ve fotoğraf üretimlerine zarar verdiğini söyleyerek Google şikâyet etti ve sonucunda da şirketlerinin bu zararın karşılanmasını ifade etti.

Bunun üzerine Google yetkilileri henüz bir açıklama da bulunmadı fakat büyük bir ihtimal ile zararın karşılanacağı konusun da birçok dedikoduların yer aldığı fotoğraf ve video dağıtım sektöründe de internet sitelerinin daha dikkatli olacağına işaret eden bir örnek olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir