Google artık resmen “Alphabet” oldu

Google için yepyeni bir başlangıç 2 Ekim 2015 itibarıyla gerçekleşti. Yıllardır dünyanın 1 numaralı şirketi olma ünvanını sağladığı farklı hizmet ile yerine getiren Google yaptığı açıklamada; Nasdaq’da C ve A sınıfı hisselerinde Alphabet ismi ile anılacağını resmen duyurmuş oldu.

Normal bir internet kullanıcı için Google’ın isminin Alphabet olarak değişmesi ne anlama geliyor?
Açıkçası standart bir internet kullanıcısı için değişen hiçbir şey yok. Bu isim Google’ın kendi ticari iç yapısında bazı farklılar getirdi. Sistemsel olarak ya da görünüşte son kullanıcılar için durumu farklılaştıran herhangi bir durum söz konusu değil.  Şirketin daha organize bir yapıda kurulması ve iç yönetimsel yapısı ile ilgili bazı değişikliklerin yapılması söz konusu. Ancak Google’ın ilerleyen süreçlerde, Alphabet ismi ile farklı projeleri son kullanıcılar ile paylaşması söz konusu olabilir.

Google’ın logosunda da geçtiğimiz günlerde yaptığı değişim, Alphabet ismi ile anılan Google’ın, markasına verdiği bir çeki düzenden ibaret olarak düşünülebilir. Şuan aktif olarak kullanılan onlarca Google servisinin isminin tamamen değişmesinin ya da uygulamalar da Alphabet isminin geçmesinin şuan için söz konusu olmadığı biliniyor.

One thought on “Google artık resmen “Alphabet” oldu”

  1. Serdar says:

    Valla ben hiç alışamadım bu alphabet ismine. hiç mantıklı bir hareket olmadı. Google tek başına marka değeri yüksek bir şirket iken kendi sonunu hazırladı bence

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir