Google Maps Park Yeri Yoğunluklarını Gösterecek

Google Maps, Android telefonlarda yaptığı güncellemeyle beraber kullanıcılarına park yerlerinin yoğunluğunu gösteriyor. Gideceğiniz park yerinde aracınız kolay park edip edemeyeceğinizi gösteren özellik şuan ABD’de 25 şehirde aktif olarak kullanılabiliyor. Bu özellik, metro istasyonlarının yakınlarında bulunan park alanlarının yoğunluğundan hareketle şehirde bulunan diğer park alanlarının yoğunluğu hakkında genel bilgi sağlayacak.

Google Maps’de yer alan bilgiler gerçek zamanlı veriler olmayacak. Google daha önce park yerlerinin en dolu olduğu saatleri işaretlemişti. Google Maps uygulamasında da bu hesaplanan saatlere göre park alanlarının doluluk oranları gösterilecek. Ne kadar % 100 doğru veri olmasalar da Google bu verilerin kullanıcıların park yeri bulmasında etkili olacağını düşünüyor. Kullanıcıların park yeri bulma ihtimali “kolay”, “orta” ve “kısıtlı” sıfatlarıyla belirtilecek.

Google bu özelliği sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için getirdi. iOS işletim sistemine sahi cihazlarda bu özellik kullanılamamaktadır. Fakat Google, iOS işletim sistemini kullanan kullanıcılarını unutmuyor. Google Haritalar’ın iOS uygulaması bir arama başlatıldığı zaman panoya kopyalanan adresleri gösterecek. Bunun dışında bazı popüler noktaların yoğunluğu hakkında da bilgi verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir