Google Play’de Eğitim kategorisi açıldı..

Google Play’de ‘Eğitim’ kategorisi aktif edildi

Eğitim sürecinde yapılan iyileştirmelere ortak olmak adına Google’da artık aktif bir şekilde rol almaya çalışıyor. Eğitim konusunda öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi önce tabletlerde daha sonra tüm akıllı cep telefonlarında yaygın bir şekilde kullanmaya hazırlayan Google atacağı bu adımla eğitimde de teknolojinin rolünü büyüteceğe benziyor. Eğitime teşvik amacıyla yaptığı yeni düzenlemelerde Android firmalarına da büyük işlerin düştüğünü yakın zamanda daha fazlasıyla görebileceğiz.

En iyi geliştirme tekniklerine sahip olan tablet ve diğer akıllı cep telefonlarında Google Play Store’dan artık çok daha fazlasını görebileceğiz. Öğrencilerin eğitimleri konusunda yardım alabilecekleri çok sayıda konuların yer alması ayrıca öğrencilerin işlerinin ve eğitimlerinin daha kolay olması açısından da büyük adımlar olması bekleniyor.Sadece uygulamaların yer almayacağı aynı zamanda eğitim ile videolara da yer verilmesi beklenen Google Play Store’da eğitim sürecinde yardımcı olacak çok yeni uygulamaların kısa sürede hayata geçmesi hedefleniyor.

Eğitime katkının sağlanması adına atılan adımların en önemlisi olarak değerlendirebileceğiniz Google Play Store eğitim kategorisi ile öğrenciler hem daha kolay derslerine çalışabilecekler hem de yeri geldiğinde farklı alanlarda da eğlenmelerine bakabilecekler. Eğitime katkısının büyük oranda olacağı beklenen Google Play Store ile artık daha fazla eğitim konusunu kolaylıkla bulabilecekler. Hızlı okuma teknikleri gibi ilköğretim öğrencilerine faydalı olacak uygulamaların yer aldığı Google Play Store ile ders konularının da artık rahatlığa kavuşması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir