Google Translate Artık Daha İyi Çevirecek

Google Translate Artık Daha İyi Çevirecek

Google, Translate uygulamasında büyük bir güncellemeye giderek 7 dilin tercümeleri için sinirsel makine tercümesi olarak adlandırılan yeni bir teknolojiyi kullanmaya başladı.

Google yaptı güncelleme ile Translate uygulamasında yapılan çevirimlerin insan çevirimlerine daha çok benzemesini amaçlıyor. Bu sayede Translate uygulamasından önceden olduğu gibi komik ve anlaşılmayan çevirimlerle karşılaşmayacağız. Google bu sistemi Eylül ayında Çinceden İngilizceye yapılan çeviriler için kullandı ve oldukça başarılı sonular aldı.

Yeni eklenen diller arasında Türkçe dil desteği de bulunuyor. İngilizce ile beraber Fransızca, İspanyolca, Almanca, Türkçe, Japonca ve Korece dilleri arasında çevirmeler artık daha doğru bir şekilde yapılacak diyebiliriz. Google’ın açıklamalarına göre bu diller Google Translate uygulamasında yapılan çevrimlerin 3’te 2’sini oluşturuyor.

Bu konuda Google Translate lideri olan Barak Turovsky’ın dediğine göre bu son yapılan güncelleme ve iyileştirmelerle beraber Google son yıllarda yaşadığı en büyük sıçramayı yaptı. Aynı zamanda Turovsky, bu teknolojinin zamanla bütün dilleri kapsar hale geleceğini de belirtti.

Sürekli kullanmayanlar için Translate farklı gelmeyebilir. Fakat sürekli kullananlar ilk çevirmeden sonra farkı anlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir