Google, Trump için çalışanlarını ABD’ye çağırdı

Amerika Birleşik Devletleri başkanı olan Donald Trump geçtiğimiz günlerde terörle bağlantısı olduğu düşünülen yedi Müslüman ülkeden gelen kişilerin hiçbir şekilde ülkeye alınmamasını istemişti. Ayrıca ABD başkanı Trump Irak, İran, Suriye, Sudan, Yemen, Libya ve Somali’den gelen kişilerin ülkeye alınmaması için gerekli hazırlıkları da yapacaklarını belirtmişti.

Donald Trump’ın yaptığı bu açıklamadan sonra Google, söz konusu bölgelerde tatilde olan çalışanların hemen geri dönmelerini istedi. ABD başkanı Donald Trump’ın kararı hakkında yorum yapan Google’ın CEO’su Sundar Pichai, Donald Trump’ın yaptığı son hamlenin 100’ün üzerinde teknoloji şirketini etkilediğini belirtti.

Açıklamalarda bulunan Google yöneticileri  Trump’ın belirttiği ülkelerde doğan ve Google’da çalışmak için ülkelerini bırakarak ABD’ye gelen bazı çalışanlarının izinli olarak ailelerini görmeye gittiklerini belirtti. Aynı zamanda Google yöneticileri şuan bu ülkelerde tatilde olan çalışanlarının herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için en kısa sürede ABD’ye geri dönmeleri için çağrıda bulundu. Ayrıca yetkililer bu kararın ABD’ye yetenekli kişilerin girişine engel olacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir