Google’a Büyük Bir Tebrik Gönderiyorum

Teknolojinin gerçekten sınırı yok arkadaşlar. Bir kaç ay önce sistem kurulmuş fakat ben daha yeni görüyorum. Ki o zaman görsem bu kadar işime yaramazdı. Sizleri daha fazla meraklandırmadan konuma geçeyim. Az önce internette gezinirken bir habere rastladım. Haberde kameraya göster yabancı dil ortadan kalksın şeklinde bir başlık vardı. Google, translate uygulamasına çok güzel bir sistem geliştirmiş.

Artık yabancı sözcükleri kameraya tutarak anında ana dilinize çevirebiliyorsunuz. Kamera otomatik olarak ingilizce veya farklı bir dilde ki kelimeyi sizin dilinize çeviriyor. Böylesine harika bir sistemde Türkçe’nin de yeni eklenmesi ile oldukça faydasını göreceğiz. Yurtdışına çıktığınız zaman bir çok yerde işinizi görecek olan uygulamaya gün geçtikçe yeni diller ekleniyor.

Almanca, italyanca, portekizce, fransızca gibi ana dillerden sonra Türkçe’de uygulamaya dahil edildi. Test ettiğim zaman gerçekten hayran kaldım. Anında kelimeyi Türkçe’ye çeviriyor. Çok basit bir şey gibi görünebilir ama gerçekten çok faydalı olacak bir uygulama eklentisi. Sizlerde uygulamayı indirmek istiyorsanız Android ve iOS marketlerinden Google Translate yazarak indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir