Google’da Mobil Aramalar Patlama Yaptı

Google’da Mobil Aramalar Patlama Yaptı

Google üzerinden yapılan aramalar da, masaüstü uygulamalardan daha çok mobil cihazlar üzerinden yapılan aramaların üstünlüğü görüldü. Google ile yapılan aramalarda aylık 100 milyar telefon görüşmesi kaydedildi. Bu görüşmelerin %60’ı kadarı mobil uygulama ile gerçekleşti.

Bir ilkin yaşandığı bu durum karşısında Google’ın kısa süre içerisinde mobil görüşme sektörünü de domine edeceği düşünülüyor. Sadece cep telefonları üzerinden yapılan aramaları kapsayan bu istatistik, tablet bilgisayarlar ile yapılan aramaları kapsamıyor.

Ana gelir kaynağı reklamlar ile olan Google’ın mobil sektöründe daha güçlü hale gelmesi sayesinde en büyük rakibi Facebook ile arayı hızla açacağı düşünülüyor. Araştırmacıların; Google’ın şirket isminde Alphabet ismiyle yaptığı değişikliğin bu gelişim rüzgarını daha da kuvvetlendireceği, gelecek dönemde aramaların tamamına yakınının mobil üzerinden yapılacağı görüşünde. 100 milyar aramanın %60’ının mobil kullanılarak yapıldığı istatistik de öne çıkan bir diğer bilgi ise, bu aramalarda android cihazların %40 gibi büyük bir bölümü oluşturduğu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.