Google’dan WhatsApp’a rakip uygulama: Allo

Whatsapp ile beraber yükselişe geçen uygulamalar üzerinden mesajlaşma gün geçtikçe gelişmektedir. Birçok firma kullanıcılara yeni mesajlaşma uygulamaları sundu fakat hiçbiri Whatsapp kadar tutulmadı. Bu duru karşısında Google sessizliğini korumuştu fakat yeni hizmete giren uygulaması “Allo” ile Whatsapp’ın tahtını sallayacağı beklenilmekte.

Google Allo 21 Eylül 2016 itibariyle kullanıma sunuldu. Uygulamayı kullanan ve değerlendiren uzmanların görüşüne göre Allo’nun Whatsapp’a göre çok fazla eksiği bulunduğunu düşünüyorlar.

Google Allo kullanmak isteyenlerin bir Google hesabına ihtiyaçları yok. Kullanıcılar çoğu uygulama gibi sadece cep telefonu numaralarıyla da Google Allo’yu kullanmaya başlayabilirler. Google Allo kullanırken kayıt olduğunuz cihazdan başka cihazda kullanamazsınız. Allo ile adres defterinizde bulunan kişilerin hepsiyle iletişime geçebilirsiniz. Adres defterinizde iletişime geçtiğiniz kişi Allo kullanmıyorsa o kişiye ücretsiz bir mesaj gönderiliyor. Aynı zamanda adres defterinizdeki kişilerin Allo kullanmaya başlamasından da haberdar ediliyorsunuz. Allo’nun sunduğu hizmetlerden biriside resimlerin üzerine çizimler yapmaktır. Bu sayede resimlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Allo kullanan kişilere uygulama üzerinden metin, fotoğraf, sticker gönderimi de yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir