GTA V’in PC Sürümü Ne Zaman ?

GTA denildiği zaman herkesin içi biraz kıpırdar heralde. Çünkü her çocuk bu oyunun tadına bakarak büyümüştür. Özellikle Vice City sürümüyle. Hala indirip oynarız geçmişi yad ederiz bu oyunla 🙂 . GTA bu oyundan sonra büyük bir patlama yaptı ve San Andreas‘ta GTA IV’de ve son olarakta GTA V’te mükemmel işler yaptı. Rockstar Games‘in yapımcılığını yaptığı bu oyun, oyun konsollarında ve PC’de değişilmez listesine girdi.

Son olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen GTA V bildiğiniz üzere sadece PS3 ve Xbox 360’a sunulmuştu. Playstation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları da Rockstar Games’ten gelen haberle havalara uçtu diyebilirim. Bir kaç aydır beklenilen haber nihayet resmi sitede yapılan duyuru ile merakları giderdi. Yapılan duyuruda PS4 ve Xbox One kullanıcıları 18 Kasım 2014’te bu oyuna sahip olabilecek. PC kullanıcıları içinse biraz moral bozan bir bilgi diyebilirim. Çünkü bilgisayar kullanıcıları için belirlenen tarih 27 Ocak 2015. Nerdeyse diğer oyun çıkmak üzereyken bizler bilgisayarda bu oyunu oynayabileceğiz.

Şimdilik GTA IV’le idare etmemiz gerektiği de bu duyurudan açıkça anlaşılıyor herhalde. Bu şekilde oyun konsollarına olan ilgiyi artırmak isteniliyor diyebilirim. Umarız bu tarih biraz daha erkene çekilir. Yoksa bende dayanamayıp bi PS4 sahibi olmak için çalışmalara başlayacak gibiyim 🙂 .

İşte GTA V‘in son yayınlanan tanıtım videosu ;

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir