Günümüzün Sağlık Sorunları

                Dünya üzerinde insanlar yaşamaya devam ettikçe ortaya birçok sağlık sorunu çıkmaya devam edecektir. Çağımızda birçok farklı çeşitte hastalık gözlenmektedir. Çok fazla karşılaşabileceğimiz sorunlardan bir tanesi de nasırdır. Nasır, derinin baskı altında kalması veya sürtünmesi sonucunda oluşan kalınlaşmadır. Vücutta nasır oluşan yerlerinin çoğu ağırlık altında kalan bölgelerdir. Nasır oluşumunun birçok sebebi vardır. Sıkı, ayak yapısına uyumsuz veya topuklu ayakkabı giyilmesi, dışarıda yalın ayak yürünmesi, ayak parmaklarında oluşan deformasyonlar, ayağın fazla kemikli olması ve yanlış yürüme gibi sebepler nasır oluşumunda etkilidir. Nasır her zaman karşılaşabileceğimiz sıradan bir durum gibi görünse de mutlaka tedavi edilmelidir. Peki, nasır tedavisi nasıl yapılır? Nasır tedavisinde iki durum söz konusudur. Eğer nasır iltihaplanmamış ve aşırı ağrıya sebep olmuyorsa evde de kolayca tedavi edilebilmektedir. Ponza taşı ya da çeşitli bitkisel karışımlar uygulanması durumunda vücudunuzu ölü hücrelerden kolayca arındırabilirsiniz. Diğer durumda ise mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Günümüzde sıkça karşılaştığımız başka bir durum ise aşırı ve düzensiz kilo almadır. Bu sorun karşısında insanlar çeşitli zayıflama ilaçlarına başvurmakta, bir takım cerrahi operasyonlarla kolay yoldan kilo vermeye çalışmaktadırlar. Hızlı kilo vermek hiçbir zaman sağlıklı olmamıştır. Bu nedenle bir diyetisyene başvurulmalı, düzenli beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo verilmelidir. Alanında en iyi diyetisyenlerle çalışılmalı, sağlıklı ve ekonomik yöntemleri izlenerek kilo verilmelidir.

Kilo vermede başvurulacak diğer bir yöntem ise akupunktur tedavisidir. Akupunktur tedavisi, bedende derinin hemen altından geçen 14 farklı enerji kanalı ve bu kanalların üzerinde bulunan direnç noktalarının alakalı bulunduğu organlar arasında ilişkileri temel alınarak uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem canlı organizmasında bulunan tüm iç enerjiyi düzene sokmaktadır. Yani tıptaki adıyla refleks uyandırıcısı olan akupunktur birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Vücudun belirli yerlerinden batırılan belirli sayıdaki iğnelerin vücudun başka bir noktasında tepki uyandırmasıyla hastalığın bastırılmasını veya önlenmesini sağlar. Akupunktur, astım, bronşit, farenjit, sinüzit, gastrit, ülser, guatr diyabet, ekzema, meniere hastalığı, stres, depresyon, uyku bozuklukları, kekemelik, kalp-damar hastalıkları, romatoid ağrılar, kireçlenme, alerjiler, kronik yorgunluk, sigara ve alkol bağımlılığı gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir