Hackerler Yine Rahat Durmadı

Hackerler Yine Rahat Durmadı

Ülkemizde Mısırlı bir firmaya mal satımında bulunan Kayserili bir firmanın mail adresi hacklendi. Hackerler Mısırlı firmaya kendi hesap numaralarını gönderdi ve gelen parayı kendi hesaplarına aldılar.

Kayseri’de yaylık çelik tel üreten bir firma, Mısırlı müşterisinin siparişini hazırlamak için faturayı hazırladı ve sonrasında önceden olduğu gibi faturayı e-posta hesapları üzerinden gönderdi. Gönderilen faturada ödemenin yapılacağı bankanın hesap numarası ve adı da yer alıyordu. Ayrı şekilde hazırlanan iki fatura Mohamed Mostafa Ali Morsy Co. şirketine ve Golden Foam şirketlerine gönderildi. Bu e-postadan sadece birkaç saat sonra başka bir e-posta gönderildi ve doğru fatura bilgilerinin bu e-postada olduğu belirtildi.

Bu durumun bir benzeri Kütahyalı bir firmanın da başına geldi. Kütahyalı ve Kayserili firmaların yaptıkları şikayet sonrasında hackerler hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bakımından paraların gönderildiği hesaplar inceleme altına alındı. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar sonrasında banka hesaplarının Şişli ve Fatih şubesi hesapları olduğu ve hesapların sahibinin Arslan Salti isminde birisi olduğu öğrenildi. Arslan Salti nitelikli dolandırıcılık yapma suçuyla yargılanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir