Hein Pretorius, Hepsiburada.com’un Yeni CEO’su Oldu

Hein Pretorius, Hepsiburada.com’un Yeni CEO’su Oldu

Hepsiburada.com ‘un yönetim kurulu üyesi olan Hein Pretorius, şirketin yeni CEO’su görevine atandı. Birçok ülkede e-ticaret ve internet üzerine hizmet veren markalarda üst düzey yöneticilik yapan Hein Pretorius 23 yıllık internet sektöründeki deneyiminin 17 yılını e-ticaret sektöründe geçirdi. Hein Pretorius’un ülkemizdeki gerekli olan bürokratik işlemlerin tamamlanmasından sonra Hepsiburada.com’un CEO’su olarak göreve başlaması bekleniyor.

Hein Pretorius Kimdir?

Hein Pretorius, kariyeri boyunca birçok firmada önemli görevler aldı. Aynı zamanda kendisini girişimcilik alanında da göstererek Güney Afrika’da ilk e-ticaret markası olan kalahari.com’u kurdu. Teknoloji ve internet grubu olan Naspers’de üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Bu yöneticilik görevlerinden sonra ise Naspers’in Avrupa CEO’su oldu. Pretorius, bir diğer teknoloji şirketi olan Allegro Group’ta da CEO olarak görev aldı.

Hein Pretorius’un yönetim kurulu üyesi olarak görev aldığı firmalara baktığımız zaman PhotBox, Distribution AB, Mail.ru, The Cloakroom, Allegro Group, Netretail, Nimbuzz, Ricardo Group ve eMag gibi farklı birçok teknoloji firmasında görev aldığını görüyoruz. Ek olarak Hein Pretoriun hala Spil Games Group ve bir e-ticaret platformu olan Wehkamp’ta yönetim kurulu başkanlığını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir