Hemoroid Ameliyatının Yapılışı

İnsanların büyük sıkıntılar çektiği basur için birden fazla ameliyat çeşidi bulunmaktadır. Öncellikle genel olarak en sık yapılan ve en iyi bilinen klasik ameliyatlardır. Klasik ameliyatlar açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bunlarda varisleşmiş damar paketi kesilerek çıkarılıyor ve kalan yer dikilmektedir. Bu yöntem en çok bilinen hemoroid ameliyatı yöntemidir. Son yıllarda büyük bir hız ile gelişen teknolojiye paralel olarak gelişen bazı ameliyat türleri bulunmaktadır.

Teknoloji sayesinde ortaya çıkan hemoroid ameliyat çeşitlerinden bir tanesi rombo tekniğidir. Bu teknik yine oldukça sık olacak şekilde kullanılmaktadır. Bu ameliyat yöntemi stepner olarak tabir edilen otomatik bir cihaz ile yapılan bir ameliyat çeşididir. Bu ameliyat çeşidinde teknolojik cihaz sayesinde bu kısımda bozulmuş olan anal bölgedeki tabaka olduğu gibi aletin içerisine alınıyor ve alet kendisi kesip kendisi dikmektedir.

Bu yöntemde oldukça sık tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Diğer bir klasik ameliyat yöntemi ise lazer kullanılarak yapılan operasyondur. Bu yöntemde son yıllarda oldukça sık kullanılmakta olan bir yöntemdir. Çünkü lazer ile yapılan ameliyatların iyileşme süreleri daha kısa ve daha kolay olmaktadır. Yine son birkaç yıldır oldukça revaçta olan belki de en kolay teknik olarak gösterilebilecek ultrason yardımı ile anal bölgeye girerek esas ana damarların bulunması ve sadece bunların bağlanmasıdır. Bu yöntemde hemoroid için en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi olarak görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir